-
NEUD Anti-Tanning Hair Removal Cream with Kojic Acid and Arbutin - 50g
Regular price From ₹100.00 INRRegular priceUnit price 2.00/g₹180.00 INRSale price From ₹100.00 INRSale -
NEUD Natural Hair Inhibitor Lotion 80g for Freedom From Frequent Shaving, Waxing
Regular price From ₹799.00 INRRegular priceUnit price 9.99/g₹1,499.00 INRSale price From ₹799.00 INRSale -
NEUD After-Hair-Removal Lotion – Soothing Skin Aftercare, 100g
Regular price From ₹186.00 INRRegular priceUnit price 1.86/g₹290.00 INRSale price From ₹186.00 INRSold out -

NEUD Anti-Tanning Hair Removal Cream for Arms, Legs, Chest, Back - Twin Pack (50g x 2 Tubes)
Regular price From ₹179.00 INRRegular priceUnit price 1.79/g₹360.00 INRSale price From ₹179.00 INRSale -

NEUD Anti-Tanning Hair Removal Cream Twin Pack (50g+50g) and After-Hair-Removal Skin Lotion 100g
Regular price ₹322.00 INRRegular priceUnit price 1.61/g₹650.00 INRSale price ₹322.00 INRSale -
NEUD Natural Hair Inhibitor 80g and Anti-Tanning Hair Removal Cream Twin Pack (50g+50g)
Regular price ₹929.50 INRRegular priceUnit price 5.16/g₹1,859.00 INRSale price ₹929.50 INRSale -
NEUD Combo: Natural Hair Inhibitor and After-Hair-Removal Skin Lotion
Regular price ₹984.00 INRRegular price₹1,789.00 INRSale price ₹984.00 INRSold out
Hair Removal & Hair Inhibitor Products for Men and Women
NEUD's unwanted hair collection brings together hair-removal cream, a lotion for use after hair removal, and a hair-inhibitor lotion.
Hair Removal: Anti-Tanning Hair Removal Cream with Kojic Acid and Arbutin. See the product page for intended areas and directions. An available twin pack (50g x 2) offers another pack size.
Care After Hair Removal: After-Hair-Removal Lotion (100g) for use after waxing, threading, or shaving. See the product page for directions.
Hair Inhibitor: Natural Hair Inhibitor Lotion (80g). See the product page for ingredients and directions.
Combo Packs: Hair Removal Cream + Lotion, Hair Removal Cream + Inhibitor, and Inhibitor + Lotion combos are available.
Free shipping above ₹700 in India.

